Képzés bemutatása |
- aki vállalkozásban folyamatos munkalehetőséget biztosítana magának
- akit érdekelnek az épületgépészeti munkák, szeret szerelni és elektronikai eszközöket javítani, karbantartási tevékenységek iránt fogékony
- akinek a vállalkozásában a mindenkori törvényrendeletre tekintettel munkatársai képzésére
- aki külföldön és belföldön is piacképes szakmát szeretne
- A hűtő-, klíma- és hőszivattyú berendezés-szerelő teljeskörű klíma- és kereskedelmi, valamint ipari hűtési rendszer-, illetve hőszivattyú-szerelést végezhet. Nem csak a lakossági kiszolgálást tudja ellátni, hanem a nagyteljesítményű ipari és kereskedelmi légtechnikai, klíma- és hőszivattyú berendezések kiépítését, szerelését, karbantartását korlátozások nélkül. A szakember képes szerelni, javítani, karbantartani, beüzemelni és beszabályozni a hűtési- és hőszivattyú rendszereket és berendezéseket, légtechnikai berendezéseket, klímaberendezéseket és azok rendszerelemeit. Ismeri a szerelési, beépítési, üzembehelyezési előírásokat. Dokumentálja a beüzemelés során mért adatokat, és elvégzi az adminisztrációs feladatokat. Dokumentáció alapján a megújuló energiaforrásokból előállított energia használatának előmozdításáról szóló, 2018.december 11-i (EU) 2018/2001 európai parlamenti és tanácsi irányelv IV. melléklet 6. pont c) alpontjában a hőszivattyúk üzembe helyezése tekintetében meghatározott ismeretekkel és kulcskompetenciákkal összhangban hőszivattyús rendszert szerel.
-
Tananyagegységek:
-
Munka, környezet és balesetvédelem
-
Gépészeti, hőtani, áramlástani alapismeretek
-
Gépészeti ismeretek
-
Villamosipari alapismeretek
-
Villamosipari berendezések
-
Mérés- és irányítástechnika
-
Számítógépes adatrögzítés
Mi a vizsgára bocsátás feltétele? 1. A szakmai képzés követelményeinek teljesítése. 2. A képző intézmény a felnőttképzési adatszolgáltatási rendszerben tanúsítványt állít ki a képzés teljesítéséről.
Gyakorlat együttműködési megállapodás keretében.
A szakmai képesítő vizsgát kizárólag FÜGGETLEN VIZSGAKÖZPONT szervezheti. A vizsgadíj összegét a vizsgaközpont határozza meg. A vizsgára jelentkezés adminisztrációs feladataiban segítjük a képzésen résztvevőket. A vizsga részei:
gyakorlati,
és írásbeli feladat
Sikeres vizsgát követően a vizsgát szervező bizottság államilag elismert szakképesítést tanúsító bizonyítványt állít ki.
|